Přebory SŠ v lehké atletice

20.9.2024 | Sportovní aktivity | Autor: Ivana Brodecká |
Ilustrační fotografie

Dne 19. 9. 2024 se družstva chlapců i dívek napříč obory naší školy zúčastnila okresního přeboru středních škol v lehké atletice.

Přebor proběhl na krásně zrekonstruovaném stadionu na sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Závodilo se v disciplínách:

• dívky: 100, 200 a 800 m, skok daleký i vysoký, vrh koulí a štafeta 4×200 m
  • hoši: 100, 400 a 1500 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, štafeta 4×200 m

Do běhů bylo možné nominovat 3 soutěžící a počítal se výkon 2 lepších. V technických disciplínách pak mohli nastoupit závodníci vždy jen dva. Výkony jsou dle tabulek oceněny body, které se sčítají za celé družstvo. Družstvo dívek se tak umístilo na 3. místě a družstvo chlapců na 4. místě. Viděli jsme i pěkné individuální výkony, kdy J. Krejčíř vyhrál vrh koulí. Ve stejné disciplíně byl na 2. místě L. Kincl. U dívek vybojovala S. Šebková 2. místo ve skoku dalekém a ve skoku vysokém opět 2. místo obsadila S. Toncerová.