Film se dělil na tři části. V první části jsme mohli nahlédnout do soukromého života mladého „youtubera“ Zachyho i z jiného úhlu než jen z jeho IT kanálu.
Ve středu 5. dubna jsem se zúčastnila se svými spolužáky ze třídy E3 exkurze do Brna. Na programu exkurze byl dokumentární film „Děti online“ a návštěva Moravské galerie.
Film se dělil na tři části. V první části jsme mohli nahlédnout do soukromého života mladého „youtubera“ Zachyho i z jiného úhlu než jen z jeho IT kanálu. Další část byla zaměřená na hráče počítačových her. Tato část vzbudila největší ohlas ze strany diváků. Film hledal odpověď na otázku, zda existuje něco jako závislost na hraní počítačových her. Třetí část se týkala dívek, které vyprávěly své příběhy o tom, jak se přes internet seznámily s neznámým chlapcem. Dívky si až později uvědomily, že se nechaly zmanipulovat. Všechny se staly obětí psychického teroru a vydírání kvůli svojí naivitě. Po filmu následovala diskuze. Ačkoli diváci z ostatních škol byli poněkud jiné věkové kategorie než my, mně osobně film velmi zaujal. Dle mého názoru může nejednomu rodiči pomoci pochopit své děti a jejich život na sociálních sítích, na kterých trávím nejen já, ale i ostatní moji vrstevníci spoustu času.
Po návštěvě kina jsme se přesunuli do Moravské galerie, kde jsme absolvovali prohlídku sbírek starého umění společně s výkladem od velmi milé paní, která dokázala udržet pozornost nás všech po celou dobu prohlídky. Výklad byl zaměřen na umělecké styly, což nám perfektně navazovalo na učivo ze společenských věd. Tento den jsme si společně velmi užili.